

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Current Rating | 6 A |
| Color | Blue |
| Size | 1.60 mm x 0.80 mm x 0.40 mm |
Stock: 278
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11616
Ext.Price$0.11616
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11616 | $0.11616 |
| 10 | $0.05808 | $0.58080 |
| 50 | $0.05206 | $2.60300 |
| 100 | $0.04666 | $4.66600 |
| 500 | $0.04103 | $20.51500 |
| 1000 | $0.03608 | $36.08000 |
| 3000 | $0.03289 | $98.67000 |
| 5000 | $0.02999 | $149.95000 |
